Par web hostingu

Pilnīgs Web Hostinga Ceļvedis: Kas Tas Ir, Kā Tas Strādā un Kā Pareizi Izvēlēties

Tīmekļa mitināšanas ceļvedis: Viss, kas jāzina, lai gūtu panākumus tiešsaistē
Tīmekļa mitināšanas ceļvedis: Viss, kas jāzina, lai gūtu panākumus tiešsaistē
Saturs

I. Web hostingu vēsture
II. Kas ir web hostings un kāpēc man tas nepieciešams?
III. Kas ir pats domēns?
IV. Ko nozīmē izveidot saturu savam vietnē?
V. Padziļināta izpēte
VI. Mājas lapas indeksēšana meklētājos
VII. Web hostingu veidi un pareizās izvēles izdarīšana
VIII. Kiberdrošības nozīme
IX. Datu dublēšana un atjaunošana vietnēm

Web hosting ir pakalpojums, kas jums nepieciešams, kad vēlaties izveidot tiešsaistes vietni. Tas ir pakalpojums, ko piedāvā uzņēmumiem un indivīdiem, nodrošinot nepieciešamo infrastruktūru, lai publicētu vietni internetā. Īsumā, web hosting pakalpojumu sniedzējs piedāvā klientam vietu veltītā vai virtuālā serverī, kas ir savienots datu uzglabāšanai. Parasti šis serveris ir izvietots datu centrā. Hostico gadījumā serveri ir izvietoti GTS Telecom datu centrā Bukarestē, Rumānijā.

Visbiežāk pakalpojumu sniedzējs katrai vietnei piešķir unikālu domēna vārdu internetā, un klients saņem arī gan vietu glabāšanai vietnē, gan pielāgotas e-pasta adreses, kā arī piekļuvi daudziem citiem pakalpojumiem.

Ir vairākas iespējas mākoņpakalpojumiem. Pirmais ir bezmaksas variants, ko piedāvā platformas, piemēram, WordPress un Blogspot. Lai gan tās ir bezmaksas, tām ir daudz ierobežojumu. Lietotājs nevar pielāgot izskatu vai citas funkcijas ārpus platformas noteiktajiem ierobežojumiem.

Tad ir dalīts tīmekļa mitināšana, kas nozīmē, ka vietne atrodas serverī, kas atbalsta vairākas vietnes. Šis mitināšanas veids nav bezmaksas, maksājumu periods ir mēneša, ceturkšņa, pusgada vai gada vērtībās atkarībā no pakalpojumu sniedzēja un izvēlētās risinājuma. Šis mitināšanas veids ir augstāks par iepriekšējo, jo tas piedāvā pielāgošanas iespējas un plaša spektra lietojumprogrammu darbību.

Beigās, pastāv Cloud VPS pakalpojums, kas piešķir privātu virtuālo serveri klientam. Šis hostinga veids ir ieteicams vietnēm ar intensīvu satiksmi un/vai specifiskām lietojumprogrammām. Lai uzzinātu vairāk par VPS hostingu, apmeklējiet lapu par Cloud VPS.

Hostico piedāvā bezmaksas SSL sertifikātus katram klientam, lai nodrošinātu savienojuma drošību starp tīmekļa lietotnēm un lietotājiem. Google, lielākā meklētājprogramma pasaulē, priekšroku dod SSL sertifikātu ieguvei, piešķirot augstāku novērtējumu un augstāku vietu savā meklētājprogrammā. Citiem vārdiem sakot, Google dod priekšroku vietnēm, kas nodrošina šo savienojumu drošību.

I. Vebhostinga vēsture

arpanet

1969. gadā Tomass Mērils un Lorenss Roberts izveidoja pirmo datorsistēmu tīklu. Tīkls sastāvēja no trim ierīcēm: vienas Jūtas universitātē, vienas Stenforda pētniecības institūtā un vienas Kalifornijas universitātē. Mūsdienās tās tiek uzskatītas par pirmajām mitināšanas vietām pasaulē.

Interneta tirdzniecības ierobežojumu atcelšana radīja būtisku un gaidītu pārmaiņu interneta tīkla līmenī. Tas notika 1991. gadā un radīja nepieciešamību pēc tīmekļa hostinga tieši tāpēc, ka lietotāja brīvība ir palielinājusies. Tas bija pagrieziena punkts interneta vēsturē, jo kopš tā laika tas ir pastāvīgā metamorfosē un aug dienu no dienas.

Internetā ir vairāk nekā 1 miljards vietņu: emuāri, komerciālas vietnes, prezentācijas vietnes, valdības vietnes un daudzas citas, kas visas veltītas komunikācijas veicināšanai starp cilvēkiem un visas gūst labumu no tīmekļa mitināšanas pakalpojuma.

Tādējādi, ar stabilām tīmekļa mitināšanas pamatiem, pat 2020. gadā, lai jums būtu funkcionāla vietne, jums jāizpilda trīs pamatnosacījumi:

  • Īpašums tīmekļa mitināšanas pakalpojums
  • Īpašniekam ir jābūt domēnam internetā
  • Izveidot tīmekļa vietni.

II. Kas ir web viesnīca un kāpēc man to vajag?

arpanet

Vietnes mitināšana ir "zeme", uz kuras jūs būvēsiet savu nākotnes māju. Funkcionāla tīmekļa vietne nevar pastāvēt bez vietnes mitināšanas, tāpat kā māju nevar uzbūvēt bez zemes.

Web hosting ir pakalpojums, ko sniedz specializētas uzņēmumi. Hosting mērķis ir glabāt un apstrādāt datus, kuriem var piekļūt lietotāji no visas pasaules, izmantojot internetu. Izmantojot internetu, lietotājs būtībā piekļūst tekstiem, fotogrāfijām un citiem datiem no savas ierīces, vai tā būtu viedtālrunis, galddators vai klēpjdators. Vietnes īpašnieks izvēlas, kā mijiedarboties ar lietotāju, tādējādi veidojot zīmola tēlu.

Web hosting, ko piedāvā specializētas kompānijas, tiek iegādāts paketēs. Es iepriekš minēju par bezmaksas hostingu, ko nodrošina platformas, piemēram, WordPress vai Blogspot, un teicu, ka to izmantošana ir ierobežota. Ja vēlaties emuāru, lai izteiktu savas idejas, piemēram, sākotnēji šie var būt lieliska opcija, jo ieguldījums ir minimāls.

Par lielāku projektu, piemēram, tiešsaistes veikalu vai iestādes prezentācijas tīmekļa vietni, to teikt nevar.

Tāpēc iegādātajiem hostinga pakotnēm galvenā iezīme ir uzglabāšanas vieta un datu apstrādes ātrums. Visbiežāk tas nosaka arī hostinga pakotnes cenu. Un, ja mēs iedziļināmies un ņemam vērā, ka tīmekļa vietnes lietotājs vēlas augstu ātrumu, mūsu ieteikums ir, ka uzglabāšanas vietai jābūt SSD. Tas ir krietni ātrāk nekā klasiskie uzglabāšanas mediji, kas darbojās ar magnētiskām griezošām diskām.

Vienlaikus procesora ātrums, fiziskā atmiņa un piešķirto procesu skaits ir arī svarīgi, jo visi šie faktori nodrošina lietotājam patīkamāku un ātrāku pieredzi.

Krātuves vieta - jānovērtē un jāsaskaņo ar vietnes mērķi un to lietotāju skaitu, kuri to apmeklēs. Nepietiekama krātuves vieta var novest pie pakalpojumu pārtraukumiem.

Resursu izmantošana - jānosaka pirms tīmekļa mitināšanas pakotnes izvēles. Vietne, kas izmantos daudz resursu, piemēram, tiešsaistes veikals, prasa lielu paralēlo procesu skaitu.

Tehniskā atbalsta - ir būtiska. Mēs iesakām izvēlēties pakalpojumus, kas piedāvā tehnisko palīdzību 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā.

III. Kas ir personīgais domēns?

Domena būtībā ir vietnes nosaukums. Turpinot "zemes" analoģiju tīmekļa mitināšanas gadījumā, doma ir "adrese", kur atrodas zeme un kur mēs plānojam uzbūvēt "māju", proti, vietnes saturu.

Visbiežāk domēns ir saistīts ar tiešsaistē veiktajām aktivitātēm, taču šis noteikums nav vispārīgi spēkā. google.com, piemēram, ir pasaulē lielākā meklētāja domēna nosaukums. Mēs zinām, ka Google ir meklētājs tās popularitātes dēļ, taču pats nosaukums to nenorāda.

Domēns palīdz jums tikt atrastam un atpazītam. Kad lietotājs ievada jūsu domēnu meklētāja meklēšanas joslā, jūsu vietne tiks ieteikta. Šīs darbības process ir sarežģīts, neredzams un visbiežāk to saprot tikai nozares speciālisti un ieinteresētās puses.

Domēna vārds ir rakstzīmju virkne, kas korelē un atbilst vienai vai vairākām IP adresēm, kas piešķirtas serverim ar pastāvīgu savienojumu.

IV. Ko nozīmē veidot saturu savai vietnei?

Kā minēju iepriekš, saturs ir "māja", ko jūs būvat uz savas "zemes", tīmekļa mitināšanas, pie "adreses", ko esat noteicis, domēna nosaukumā. Un tā kā tas ir līdzīgi "mātei", saturam jābūt aicinošam kā labam saimniekam. Vietnes īpašnieks un nozares speciālisti nolēmt, kāda veida saturu viņi vēlas radīt, lai tālāk nodotu projekta ziņu.

Praktiski sakot, saturs ir tas, ko kāds nolemj rādīt lietotājam. Šajā ziņā ir divi aspekti, ko minēt - saturs ir tas, ko vēlaties, lai lietotājs redz, un dizains ir informācijas struktūra. Lietotājiem nav interesanti, kā jūs veicat "tīrīšanu", piemēram, viņi vēlas justies ērti jūsu "mājās", saņemt atbilstošu apkalpošanu un atrast nepieciešamo informāciju.

Lai mājaslapa būtu patīkama lietotājam, tai nepieciešams ne tikai labi strukturēts teksts un aprakstošas bildes. Tai arī nepieciešama laba funkcionalitāte un optimāla ātruma. Viszināmākais satura pārvaldības sistēma mājaslapām ir WordPress. Šī platforma ļoti atvieglo gan mājaslapas izveidi izskata, gan funkcionalitātes ziņā. To ir viegli uzstādīt un konfigurēt, nodrošinot vieglu pārvaldības ceļu, kas neprasa padziļinātas zināšanas.

Izvēlņu uzstādīšana atvieglo izkārtojuma izveidi, izmantojot dažādus tematus, kurus var pielāgot un pielāgot projekta prasībām. Ir tūkstošiem moduļu (spraudņu) un aplikāciju, kas palīdz jums izveidot tieši to vietni, kas jums nepieciešama, neatkarīgi no tā, vai runa ir par emuāru, tiešsaistes veikalu, jaunumu vietni vai produktu izstādes vietni.

V. Padziļināšana

data center

Līdz šim mēs esam apsprieduši trīs galvenos pīlārus, kas padara tīmekļa vietni funkcionālu:

  • Vietnes mitināšana
  • Domenes vārds
  • Saturs

Ir pienācis laiks iedziļināties un aizkulisēs apskatīt, lai pēc iespējas precīzāk saprastu, kā darbojas tīmekļa vietne.

Web mitināšanas serveris ir dators, kas izstrādāts, lai nepārtraukti darboties ilgu laiku, dažreiz pat vairākus gadus. Tas ir veltīts datu glabāšanai un nepieciešamo procesu veikšanai vairākiem lietotājiem vienlaikus. Serveriem ir nepieciešamas speciālas vietas, ko sauc par datu centriem, un tie ir daudz jaudīgāki nekā parasti datori.

Datu centri ir īpaši iekārtotas telpas serveru mitināšanai un to pareizas funkcionēšanas nodrošināšanai. Tie parasti ir aprīkoti ar vairākām interneta savienojumiem, dzesēšanas sistēmām un elektroapgādi. Šiem datu centriem ir nepieciešami īpaši apstākļi, piemēram, zema, nemainīga temperatūra un kontrolēta mitruma līmeņa, kā arī tas, ka ir vairāki interneta savienojumi, vairākas dzesēšanas sistēmas un vairāki elektroapgādes savienojumi, ko sauc par redundanci. Gadījumā, ja viens interneta savienojums neizdodas, piemēram, ir otra, kas pārņem pirmā funkcijas. Datu centrs atšķir vienu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu no otra.

Serveri un datu centri ir fiziskā daļa visam ekosistēmam, aparātūra. Ja mēs skatāmies uz programmatūras pusi, mēs saprotam, kādi procesi un pakalpojumi tiek piedāvāti un darbināti.

FTP nozīmē failu pārsūtīšanas protokols. Tas ļauj pārsūtīt datus no vienas vietas uz citu. To var izdarīt, izmantojot FTP "klientu", kas ir programmatūra, kas darbojas kā tilts starp datoru un serveri, kur mēs vēlamies augšupielādēt vai lejupielādēt failus. Savienojums tiek nodrošināts ar lietotājvārdu un paroli, kas atbilst hostinga kontam. Šī funkcija visbiežāk tiek izmantota, kad notiek izmaiņas vietnē – vai nu satura atjauninājumi, vai jaunas vietnes publicēšana.

HTTP ir servera līmeņa pakalpojums, kas apstrādā lietotāju pieprasījumus. Tad tas nodrošina pieprasīto tīmekļa lapu lietotājam. Kad mēs ievadām tīmekļa adresi (domēna/saites nosaukumu) meklēšanas joslā, tiek izveidots pieprasījums. Hostinga serveris atbildēs uz pieprasījumu, un pārlūkprogramma strukturētā veidā attēlo informāciju, ko saņēmusi no tīmekļa hostinga servera.

E-pasta serveris ir pakalpojums, kas nodrošina saziņu, izmantojot e-pastu. Tas ļauj nosūtīt ziņojumus uz serveri un starp pasta serveriem, izmantojot protokolu, ko sauc par SMTP (vienkāršais pasta pārsūtīšanas protokols). E-pasta ziņojumi tiks saņemti uz MX servera (pasta apmaiņas) un pēc tam lejupielādēti klienta ierīcē (portatīvajā datorā vai viedtālrunī) caur POP3 vai IMAP protokoliem.

VI. Vietņu indeksēšana meklētājos

Google ir vispazīstamākā meklētājprogramma internetā. Pēc tam, kad vietne ir publicēta internetā, "bots", šajā gadījumā Googlebot, to atrod, sekojot saitēm no citām jau indeksētām vietnēm. Šis robots būtībā kalpo, lai paplašinātu interneta tīklu un palīdzētu lietotājam atrast visatbilstošāko informāciju, ko viņš meklē. Tādējādi, tā kā ir saites uz citām vietnēm, tā tiks indeksēta ātrāk, labāk un efektīvāk.

Iespējams, viss process šķiet sarežģīts, taču tev nav par ko uztraukties. Ir daudz speciālistu, kuri var palīdzēt tev izveidot nepieciešamo mājaslapu. Sākot no domēna izvēles un zīmola tēla izstrādes, līdz vietnes administrēšanai un īstenošanai. No mūsu skatupunkta vissvarīgākais ir zināt, ko tu vēlies, un būt gatavam ieguldīt resursus un laiku savā projektā.

VII. Vebhostinga veidi un pareizās izvēles

  • Bezmaksas hostings: Piemērots mazām projekta, piemēram, personīgām emuāru vietnēm, taču ierobežots funkcionalitātē.
  • Koplietošanas hostings: Ekonomisks un piemērots vietnēm ar mērenu apmeklējumu.
  • VPS hostings: Ideāls sarežģītiem projektiem vai vietnēm ar intensīvu trafiku.
  • Veltītā mitināšana: Piedāvā augstu veiktspēju, ieteicama lielām kompānijām un pielāgotām lietojumprogrammām.
  • Mākoņu mitināšana: Skalējama, nodrošinot elastību un redundanci, izmantojot vairākus savienotus serverus.

VIII. Kiberarea drošības nozīmīgums

Kiberdrošība ir būtiska datu un lietotāju aizsardzībai. SSL sertifikātu izmantošana, nepārtraukta programmatūras atjaunināšana, ugunsmuru ieviešana un trafika uzraudzība palīdz novērst kiberuzbrukumus. Regulāri dublējumi ir papildu aizsardzības līnija.

IX. Rezerves kopšana un atjaunošana tīmekļa vietnēm

Regulārie dublējumi ir vitāli, lai novērstu datu zudumu. Mūsdienu tīmekļa mitināšana iekļauj automātiskas ikdienas dublēšanas risinājumus, kas ļauj ātri atjaunot datus tehniskas kļūmes vai kiberuzbrukuma gadījumā. Ieteicams saglabāt datu kopijas arī ārējās vietās papildu drošībai.